Uzdatnianie wody

Korzyści z uzdatniania wody

 • Zauważalna różnica – Woda z wielu źródeł zawiera w sobie twarde minerały (wapń i magnez). Minerały te powodują powstawanie osadów i stanowią przyczynę problemów z grzejnikami wodnymi, pralkami, zmywarkami, ekspresami do kawy, nawilżaczami i układami hydraulicznymi. Nowoczesny i wydajny system uzdatniania wody, zaprezentowany w niniejszym przewodniku eliminuje problemy twardości wody, usuwa z niej wapń i magnez filtrując ją przez zbiornik z żywicą uzdatniającą. Do okresowej regeneracji systemu używana jest sól i w ten sposób zaspokaja się codzienne zapotrzebowanie na miękką wodę. Całość systemu zaplanowana jest w sposób, który zapewni sprawne funkcjonowanie oraz konserwację wody i soli potrzebnej do procesu regeneracji. Przyjrzyj się przedstawionym tutaj zaletom, a odkryjesz, że uzdatniona woda wniesie odświeżającą różnicę w Twoje życie i przez długie lata pomoże Ci oszczędzić Twoje pieniądze.
 • Pranie – Oszczędność proszków – twarda woda osłabia czyszczącą siłę detergentów. Woda uzdatniona nie tylko zwiększa siłę czyszczenia, ale także obniża zapotrzebowanie na proszki (do 70%) – przy jednoczesnej ochronie pralki. Czyste pranie, intensywne kolory – ubrania wolniej się zużywają,wychodzą z pralki świeższe, czystsze, przyjemniejsze w dotyku – gdy pierzeszje w uzdatnionej wodzie. Kolory ubrań również wolniej podlegają procesowi „blaknięcia”. Oszczędność pieniędzy – używając uzdatnionej wody obniżą się wydatki na środki czyszczące, gdyż teraz będziesz używać mniej mydła i mniej nieprzyjemnych chemikaliów i detergentów.
 • Kuchnia Błyszczące naczynia – jesteś zmęczony wycieraniem nacieków na wyschniętym szkle i naczyniach? Uzdatniona woda eliminuje ten problem przedłużając jednocześnie życie Twojej zmywarki. Ukojenie dla rąk – czerwone, czasem pokryte wysypką ręce, to częsty produkt uboczny twardej wody. Woda zmiękczona dba o Twoje ręce.
 • Łazienka – Odświeżacz ciała – natychmiast po rozpoczęciu stosowania uzdatnionej wody w kąpielach i pod prysznicem, poczujesz odświeżającą różnicę. Poczujesz, że nareszcie umyłeś się naprawdę do czysta, szybciej i bez używania kilogramów mydła. Wyjdziesz z łazienki zrelaksowany i odświeżony lepiej niż kiedykolwiekOchrona twarzy – pożegnaj się z palącą twarzą po goleniu! Używając miękczonej wody zagwarantujesz sobie golenie gładkie i przyjemne, korzystne dla Ciebie i ostrza maszynkiPrzyjemność dla włosów – uzdatniona woda przywróci włosom żywy kolor i spowoduje, że staną się bardziej błyszczące i łatwiejsze w układaniu
 • Sprzątanie – Pomoc w szorowaniu – szorowanie podłóg i powierzchni drewnianych stanie się łatwiejsze i szybsze przy wykorzystaniu wody uzdatnionej, ponieważ eliminuje ona powstawanie piany i osadu z mydła. Eliminator plam – wszystkie sprzęty w łazience zyskają przy używaniu zmiękczonej wody. Koniec ze szkaradnymi plamami, naciekami i osadami, które przyczyniają się do ciemnienia Twojej porcelany łazienkowej.
 • Instalacje – strażnik ciepłej wody – uzdatniona woda przedłuża życie Twoim podgrzewaczom wody, zmniejszając powstawanie kamienia. To oznacza także oszczędność dla Twoich pieniędzy. Zmniejszy się zapotrzebowanie na energię (o 17 do 21%) potrzebną na ogrzanie. Ochrona rur – po pewnym okresie używania w rurach wytwarza się kamień utrudniający przepływ wody, a więc obniżający jej ciśnienie. Woda uzdatniona odsuwa tę bolączkę. Ochrona armatury – kamień powstały z twardej wody powoduje korozję i zatyka zawory w armaturze wodnej. Oznacza to szybsze zużycie i kosztuje Cię więcej pieniędzy.

                  Zmiękczacze wody SaoCal

Zmiękczacz SaoCal może występować w wersji PRO lub BASIC:
SaoCal PRO – butla z żywicą „schowana” jest wewnątrz wspólnej  obudowy (kabinet) wraz ze zbiornikiem soli.

SaoCal BASIC – butla z żywicą i zbiornik soli nie są zespolone wspólna obudową.

Daje to np. większe możliwości zabudowy przy ograniczonej powierzchni w miejscu montażu.

Wersje dla większych instalacji dostępne są tylko w wykonaniach BASIC.W przypadku gdy potrzebujemy dużą ilość wody

zmiękczonej lub, gdy nie możemy sobie pozwolić na przerwę w dostawie wody miękkiej, możemy zastosować układ SaoCal DUPLEX.

W zależności od wersji oprogramowania, jeden sterownik będzie kierował pracą dwóch zmiękczaczy.

Albo będziemy dostarczali uzdatnianą wodę z obydwu zmiękczaczy jednocześnie – układ równoległy,

albo zmiękczacze będą działały na zmianę (zapewniając nieprzerwaną dostawę wody miękkiej) – układ alternatywny.

image 10

Dlaczego zmiękczacz wody SaoCal 250 smart?

 • nowoczesny, intuicyjny sterownik z kolorowym ekranem dotykowym

 • zaawansowane oprogramowanie, zapewniające oszczędność wody i soli (system objętościowy)

 • wskazania zapasu wody, soli, przepływów, zużycia soli i wody

 • modem Wi-Fi, umożliwiający zdalny nadzór nad urządzeniem

 • dedykowany serwis internetowy: service.saocal.pl

 • zawór obejściowy i czujnik soli w komplecie

 • wysokiej jakości żywica jonowymienna o dużej pojemności wymiany

SaoCal 250 smart

Zmiękczacze wody CosmoWATER

Woda zawiera w sobie rozpuszczone sole wapniowe i magnezowe, które powodują twardość wody.

Sole te wytrącają się i osadzają w postaci kamienia na urządzeniach gospodarstwa domowego. Kamień obniża sprawność,

nieestetycznie wygląda i niszczy Twoje urządzenia! Możesz temu zapobiec stosując filtrację wstępną,

która usuwa zawiesiny, poprawia zdecydowanie czystość wody, chroni urządzenia wykorzystujące wodę przed zabrudzeniem

i zniszczeniem oraz zmiękczający filtr jonowymienny CosmoWATER usuwający z wody szkodliwy nadmiar wapnia i magnezu.

image 1
Komeo

Profesjonalne uzdatnianie dla całego domu

Instalacja KOMEO zajmuje mniej niż godzinę. Konstrukcja umożliwia instalację w dowolnym miejscu, nawet pod zlewem. Materiały eksploatacyjne są łatwo dostępne, a funkcji automatycznego oczyszczania filtru wstępnego ułatwia utrzymanie wydajności.

 • Elektroniczny neutralizator kamienia – wydłuża żywotność instalacji oraz wszystkich urządzeń domowych narażonych na kamień

 • Filtry na bazie węgla aktywowanego – filtruje metale ciężkie w wodzie (arsen, ołów, aluminium, chrom, rtęć), zmniejsza obecność mikro-zanieczyszczeń (pestycydy, herbicydy, rozpuszczoną materię organiczną) oraz szkodliwych dla zdrowia azotanów, przychwytuje nadmiar manganu i żelaza, usuwa nieprzyjemny smak chloru.

 • Ekran dotykowy – Umożliwia szybką i łatwą konfigurację KOMEO (twardość wody, lampa Uvc i inne), informuje w czasie rzeczywistym o zużyciu wody, stanie materiałów eksploatacyjnych oraz informuje użytkownika o wszelkich problemach, ułatwia wymianę materiałów eksploatacyjnych dzięki zainstalowanym poradnikom, a aplikacja na tablety i smartfony umożliwia kontrolę nad jednostką w każdym miejscu w całym domu

 • Lampa UVc – neutralizuje bakterie, wirusy, pleśń i drożdże oraz zapobiega rozwojowi bakterii Legionella w instalacji wodnej, dostosowuje zużycie energii do ilości wody poddanej filtracji.

 • Czujniki bezpieczeństwa – czujniki przepływomierza i ciśnienia wykrywają nieszczelności albo nadciśnienie i automatycznie odcinają zagrożoną część instalacji, jeśli to konieczne, a czujniki bezpieczeństwa automatycznie wyłączają lampę UVc po otwarciu jednostki centralnej.

Komeo

4 zalety rozwiązania KOMEO:

 1. Ochrona

– KOMEO neutralizuje kamień kotłowy i chroni całą instalację w budynku pozostawiając oryginalny skład mineralny wody

– KOMEO wykrywa nieszczelności i zbyt wysokie ciśnienie w instalacji i informuje o tym użytkownika

 1. Komfort

– KOMEO oferuje wyjątkową jakość wody filtrując drobnoustroje, metale ciężkie oraz eliminuje azotany z w wody pitnej

– KOMEO eliminuje z wody nieprzyjemny smak chloru

 1. Wydajność

– KOMEO jest rozwiązaniem alternatywnym dla klientów kupujących wodę butelkowaną. Pozwala na korzystanie z wody o bardzo dobrej jakości z każdego ujęcia w Twoim domu

– dostosowuje zużycie energii elektrycznej do aktualnego przepływu wody.

– KOMEO usuwa kamień, tym samym przedłużając żywotność urządzeń elektrycznych w instalacji sanitarnej.

 1. Ekologia

– KOMEO dba o środowisko naturalne gdyż nie stosuje obróbki chemicznej, nie uwalnia soli i zużywa nadmiernej ilości wody