Ogrzewanie podłogowe SpeedUp™

System SpeedUp™

Lekki system ogrzewania podłogowego bez wylewki betonowej, to tylko 5 cm wysokości konstrukcji łącznie z wykończeniem podłogi. Nie musisz czekać na wyschnięcie wylewki – po prostu szybciej budujesz. W skład systemu wchodzą panele styropianowe pokryte na górnej powierzchni przyklejoną blachą aluminiową, która zapewnia doskonałe rozprowadzenie ciepła po całej powierzchni. System reaguje szybciej na zmiany temperatury w porównaniu z systemem mokrym (tradycyjnym), dzięki czemu Twoje oszczędności na ogrzewaniu, wzrosną nawet o 15%. System SpeedUpTM nadaje się do każdego rodzaju wykończeń podłogi takich jak deski, panele, parkiet, płytki ceramiczne czy nawet wykładziny dywanowe.

 

Lekki system ogrzewania podłogowego. Szybka Instalacja – Szybka Reakcja. Technologia tradycyjnego mokrego systemu ogrzewania podłogowego jest czasochłonna, a wykonanie wylewki nie należy do prac czystych. Poza tym, tradycyjny system mokry nie reaguje tak szybko,jak życzył by sobie tego użytkownik. SpeedUp™, lekki system ogrzewania podłogowego firmy Danfoss pokonuje te przeszkody, oferując maksymalną łatwość montażu i szybki czas reakcji na zmianę temperatury w pomieszczeniu. Lekki system ogrzewania podłogowego.

System Danfoss SpeedUp™ jest lekkim systemem ogrzewania podłogowego, ponieważ nie wymaga wykonywania wylewki. Dzięki temu uzyskujemy szybszy, łatwiejszy montaż,krótsze czasy podgrzewania i schładzania. System zapewnia użytkownikowi takie korzyści jak oszczędność energii i większy komfort cieplny.

Dlaczego SpeedUp™

Styropianowy panel grzewczy systemu SpeedUp™ jest na całej górnej powierzchni pokryty aluminium, co zapewnia doskonałe rozprowadzanie ciepła. Pomysłowa konstrukcja systemu ogrzewania podłogowego SpeedUp™ pozwala na rozstaw rur do 250 mm bez obniżenia jego wydajności cieplnej. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele metrów rury, a co za tym idzie czasu i pieniędzy. Panel grzewczy SpeedUp™ jest najmocniejszym na rynku panelem przenoszącym najmocniejszym na rynku panelem przenoszącym obciążenie do 240 kPa.

System SpeedUp™ – szybszy proces budowania

Przy systemie SpeedUp™ nie trzeba czekać na wyschnięcie wylewki, co skraca czas i obniża koszty budowy. Zarówno instalator, jak i użytkownik będą zadowoleni z korzyści, jakie gwarantuje zastosowanie systemu SpeedUp™ :

≫ Podłoga jest gotowa do użytkowania natychmiast po zainstalowaniu,

≫ Wystarczy jedna wizyta na placu budowy dla zainstalowania systemu,

≫ Krotszy proces realizacji inwestycji,

≫ Brak ryzyka uszkodzenia rury,

≫ Brak konieczności dosuszania wylewki.

 

SpeedUp™– Po Prostu Szybciej

System SpeedUp™ doskonale nadaje się do modernizacji. W przypadku prac modernizacyjnych, systemy ogrzewania podłogowego są często wykluczane pomimo dużego zainteresowania ze strony klienta. Najczęściej przyczyną rezygnacji z systemu ogrzewania podłogowego są trudności z instalowaniem tradycyjnych systemów mokrych, jak np. niska

nośność stropów drewnianych lub zbyt duża wysokość zabudowy systemu mokrego w stosunku do wysokości pomieszczenia.

System Danfoss SpeedUp™ zapewnia małą wysokość konstrukcji (rzędu 5 cm) idealnie nadaje się do prac modernizacyjnych.

System SpeedUp™ nadaje się do każdego rodzaju wykończenia podłogi.

Pokrycia podłogi takie jak deski, parkiet a nawet panele podłogowe mogą być instalowane bezpośrednio na powierzchni paneli grzewczych systemu SpeedUp™.

W przypadku, gdy klient życzy sobie wyłożenia podłogi wykończeniami o niewielkiej grubości (dywany/wykładziny, płytki ceramiczne,linoleum itd.) na panelach grzewczych

systemu SpeedUp™ po prostu należy położyć dodatkową warstwę systemowych płyt wzmacniających.

Tylko 5 cm wysokości konstrukcji łącznie z wykończeniem podłogi!