Kotły Viessmann

Kompaktowe urządzenia grzewcze.
W kompletnym programie firmy Viessmann dla wszystkich nośników energii oferujemy indywidualne rozwiązania w ramach efektywnych systemów. Viessmann dysponuje odpowiednim systemem grzewczym dla potrzeb każdego klienta – indywidualnie konfigurowalnym, przygotowanym na przyszłość i ekonomicznym – tak dla modernizacji instalacji, jak i nowych obiektów.

Vitodens 100-W 6,5 do 35 kW.

Efektywny, trwały i atrakcyjny cenowo – wiszący gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 100-W gwarantuje wysoki komfort ogrzewania i korzystania z ciepłej wody

Vitodens 100-W to sposób na oszczędne i niezawodne ogrzewanie domu lub mieszkania. Oferuje zaawansowaną technikę kondensacyjną w bardzo atrakcyjnej cenie, bez konieczności rezygnacji z produktu najwyższej jakości.

Vitodens-100W

Wszędzie pasuje

Małe wymiary pozwalają dopasować Vitodens 100-W do każdego pomieszczenia i jego aranżacji. Kocioł można zabudować po bokach dopasowując do ciągu mebli kuchennych lub wnęki. A jego cicha praca do 37 dB, pozwala na zamontowanie kotła również w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych.

Łatwa obsługa

Vitodens 100-W jest łatwy w instalacji i obsłudze. Wszystkie funkcje kotła można obsłużyć jednym ruchem ręki. Dwa pokrętła pozwalają na szybkie ustawienie żądanej temperatury ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej.

Elektroniczny regulator kotła przystosowany jest do sterowania temperatura wybranego pomieszczenia lub podłogowo. Kocioł można obsługiwać z dowolnego pomieszczenia po zastosowaniu przewodowego bądź radiowego: termostatu pomieszczenia lub zdalnego sterowania.

Wysoki komfort c.w.u.

Kocioł dwufunkcyjny o mocy grzewczej do 26 kW może stale dostarczać ciepłą wodę w ilość 14 litrów/minutę (do 35 kW – 15,2 litrów c.w.u./minutę). System elektronicznej regulacji temperatury dba aby do kranów trafiała zawsze woda o wymaganej i stabilnej temperaturze. Po włączeniu funkcji KOMFORT w kotle utrzymywana jest wymagana temperatura c.w.u. – stan gotowości. Dzięki temu, po odkręceniu kranu ciepła, woda od razy wypływa z kotła.

W wersji jednofunkcyjnej Vitodens 100-W oferowany jest również w zestawach pakietowych ze zbiornikiem c.w.u. o pojemności: 100, 120 lub 150 litrów, oraz w atrakcyjnych cenowo zestawach z kolektorami słonecznymi Vitosol.

Oszczędne ogrzewanie

Vitodens 100-W zużywa mało gazu dzięki kondensacji oraz sprawdzonym rozwiązaniom technicznym firmy Viessmann. Dodatkowe oszczędności na kosztach ogrzewania gwarantuje najnowszej generacji palnik promiennikowy MatriX i wymiennik Inox-Radial. Efektem tego jest sprawność znormalizowania dochodząca do 108% – a to obniża koszty ogrzewania i zmniejsza obciążenie środowiska naturalnego.

Palnik MatriX pracuje wyjątkowo ekonomicznie przekazując ciepło wodzie grzewczej przez promieniowanie (palnik promiennikowy). Spaliny mają niższą temperaturę niż w innych rodzajach palników, a to sprzyja jeszcze lepszemu wykorzystywaniu ciepła kondensacji. Szeroki zakres modulacji mocy grzewczej (25-100%) sprawia, że kocioł załącza się rzadziej, dodatkowo oszczędzając paliwo.

Wymiennik Inox-Radial maksymalnie odbiera ciepło ze spalin zanim opuszczą one kocioł. Jego specjalna i sprawdzona konstrukcja gwarantuje zawsze skuteczne i niezakłócone przekazywanie ciepła.

Trwałość i niezawodność

Tam, gdzie wymaga się oszczędnej eksploatacji i długowieczności instalacji grzewczej, jedynym odpowiednim materiałem jest stal szlachetna. Dlatego kocioł Vitodens 100-W wyposażono w wymiennik ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej, zapewniający wymaganą niezawodność i trwale wysoki stopień wykorzystywania ciepła kondensacji. Palnik MatriX również wykonany jest ze stali szlachetnej. Specjalna konstrukcja palnika wykonanego z siatki gwarantuje jego długą i bezawaryjną pracę.

vitodens 100
Palnik Matrix

Palnik Matrix

Przegląd zalet:

 • efektywny i zajmujący wyjątkowo mało miejsca wiszący, gazowy kocioł kondensacyjny o mocy 6,5 do 35 kW

 • sprawność znormalizowana: do 97% (Hs)/10* (Hi)

 • długowieczny i efektywny dzięki wymiennikowi ciepła Inox-Radial z kwasoodpornej stali szlachetnej, o grubości ścianki 1,8 mm

 • wysokosprawny i trwały palnik cylindryczny MatriX, o szerokim zakresie modulacji mocy grzewczej (1:4) i o specjalnej konstrukcji – odporny na wysokie obciążenia termincze

 • łatwy w obsłudze regulator kotła, przystosowany do sterowania temperaturą pomieszczenia, pogodowo, lub jednocześnie: temp. Pomieszczenia i pogodowo

 • wyposażenie dodatkowe: radiowy bądź przewodowy termostat pomieszczenia lub zdalne sterowanie, z możliwością programowania tygodniowej pracy ogrzewania i podgrzewania c.w.u.

 • Lepsze dopasowanie do budynku, dzięki możliwości ograniczenia maksymalnej mocy kotła pracującego na potrzeby ogrzewania domu

 • wysoki komfort korzystania z c.w.u. w kotle dwufunkcyjnym: 14 l/min dla 26 kW oraz 15,2 l/min dla 35 kW

 • możliwość stosowania długich przewodów spalinowych dzięki automatycznej adaptacji wentylatora do oporów komina (max 20 m dla 26 kW przy DN80 w szacht)

 • łatwy w montażu, konserwacji i obsłudze

 • kompaktowe wymiary i nowoczesny wygląd pozwalają na zamontowanie kotła w każdym pomieszczeniu oraz dają możliwość jego zabudowy

 • cicha praca przy obciążeniu częściowym: <37 dB dla kotła o mocy do 26 kW

 • kompletny, gotowy do połączenia

image 7 1
image 8 1

Innowacyjność firmy Viessmann to nie tylko najwyższej jakości urządzenia grzewcze, rozwiązania techniczne, ale również idee, które nie pozostały w sferze marzeń, a które konsekwentnie są realizowane. Innowacyjność dla firmy Viessmann nie jest celem samym w sobie – jej wartość doceniamy wówczas, gdy służy człowiekowi i środowisku naturalnemu. Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań jest charakterystyczne dla firmy Viessmann, czego przykładem jest nowa seria kotłów kondensacyjnych oraz kompaktowych pomp ciepła z regulatorem Vitotronic.   Najnowszy regulator umożliwia obsługę kompletnych systemów grzewczych w technice menu.

Vitodens 200-W – 3,2 do 150 kW Vitodens 222-W – 3,2 do 35 kW

Vitodens 200-W i Vitodens 222-W z wymiennikiem ciepła Inox-Radial i cylindrycznym palnikiem Matrix są efektywnymi i korzystnymi cenowo gazowymi kotłami kondensacyjnymi.

Wiszące kotły Vitodens 222-W i 200-W są idealnym rozwiązaniem dla mieszkań, domów jedno- i wielorodzinnych. Nie zajmują wiele miejsca. Łatwo można je umieścić na ścianie lub we wnęce, w łazience czy pralni, a dodatkową wolną przestrzeń wykorzystać np. na pralkę lub suszarkę.

Jeśli chodzi o niezawodną i oszczędną pracę kotła, można tutaj mówić tylko o stali szlachetnej wysokiej jakości. Dlatego Vitodens 222-W i 200-W wyposażone są w wymiennik ciepła Inox-Radial wykonany z wysokostopowej stali szlachetnej (z dodatkiem tytanu i molibdenu). Dopracowana w szczegółach konstrukcja wymiennika i stal szlachetna wysokiej jakości gwarantują niezawodną i oszczędną pracę kotła przez wiele lat.

Wysoka sprawność

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 222-W i 200-W zużywa mało paliwa, ponieważ wykorzystuje dodatkowe ciepło spalin. W rezultacie jego sprawność dochodzi do 98% (Hs)/109% (Hi). Sprawą oczywistą jest, że dzięki temu obniżają Państwo swoje koszty ogrzewania i jednocześnie pomagają chronić środowisko naturalne.

Wytrzymały palnik o długiej żywotności

Skonstruowany i wyprodukowany w firmie Viessmann palnik cylindryczny MatriX,, z siatką ze stali szlachetnej, wyróżnia się długim okresem użytkowania. Zintegrowany układ regulacji spalania Lambda Pro Control automatycznie kontroluje i reguluje proces spalania do zmieniającego się obciążenia kotła oraz rodzaju i jakości gazu. Zapewnia to maksymalne wykorzystanie energii paliwa w różnych warunkach pracy kotła oraz bezpieczną przyszłość – na zliberalizowanych rynkach gazu i w przypadku dodawania biogazu do gazu ziemnego.

Komfortowa obsługa regulatora

Obsługa kotła realizowana jest w regulatorze Vitotronic: z dużym kontrastowym wyświetlaczem, o intuicyjnym menu w formie tekstowej i graficznej. W razie wątpliwości funkcja „pomocy” podpowie co dalej zrobić. Moduł obsługowy regulatora można umieścić poza kotłem, np. na ścianie w specjalnej podstawie montażowej (przewód przyłączeniowy o długości 5 metrów).

Kompletny system grzewczy to maksymalne oszczędności

Kompletne systemy grzewcze firmy Viessmann, z wysokosprawnymi kotłami kondensacyjnymi i kolektorami, są ze sobą perfekcyjnie dopasowane. Pozwalają maksymalnie wykorzystać energię słoneczną.

Zabudowany w kotle regulator Vitotronic steruje pracą kotła, obiegów grzewczych i pracą instalacji solarnej. Zawsze w pierwszej kolejności maksymalnie wykorzystuje darmową energię słoneczną zanim zdecyduje o uruchomieniu kotła.

Szczególnie wygodny w konserwacji i obsłudze serwisowej

Oba gazowe kotły kondensacyjne pozwalają także na ogromną oszczędność czasu przy wykonywaniu prac konserwacyjnych i serwisowych. Wszystkie elementy są dostępne od przodu – nie ma potrzeby zachowywania bocznych odstępów serwisowych.

Wszystkie komponenty instalacji, takie jak ładowany warstwowo zasobnik, naczynie przeponowe wody grzewczej, pompy i armatura bezpieczeństwa są fabrycznie całkowicie zmontowane.

Vitodens 222-W: kompaktowy i komfortowy

Wiszący kocioł kondensacyjny Vitodens 222-W posiada zabudowany zasobnik warstwowy ciepłej wody użytkowej o pojemności 46 litrów, wykonany ze stali nierdzewnej. Mimo małej pojemności zasobnika kocioł może dostarczyć ciepłą wodę w ilości porównywalnej z typowym zbiornikiem c.w.u. o pojemności 150 litrów. Tak duża wydajność ciepłej wody pozwala na równoczesne i komfortowe korzystanie z kilku punktów poboru c.w.u.

Vitodens 200-W: również z kolektorami

Vitodens 200-W ogrzewa wodę użytkową w osobnym zbiorniku ustawionym pod kotłem lub obok kotła. Stosując zbiornik tzw. biwalentny (z dwiema wężownicami), kolektory słoneczne mogą wspomagać kocioł przy ogrzewaniu c.w.u. zapewniając dodatkowe oszczędności.

Vitodens-200

Przegląd zalet:

 • sprawność znormalizowana do 98% (Hs)/109% (Hi)

 • powierzchnia wymiany ciepła Inox-Radial ze stali szlachetnej z efektem samooczyszczania powierzchni wymiany ciepła dzięki ukierunkowanemu przepływowi spalin i kondensatu

 • cylindryczny palni gazowy MatriX o długiej żywotności dzięki siatce MatriX ze stali szlachetnej – odporny na duże obciążenia termiczne

 • prosty w obsłudze nowy regulator Vitotronic z wyświetlaczem tekstowym i graficznym oraz modułem obsługowym do montażu na uchwycie ściennym

 • wysokoefektywna pompa obiegowa klasy A (typ B2HA)

 • układ regulacji spalania Lambda Pro Control dla wszystkich rodzajów gazu

 • cicha praca dzięki niskiej prędkości obrotowej wentylatora

Dodatkowe zalety Vitodens 200-W:

 • wzorowy stosunek ceny do wydajności

 • kompaktowe wymiary, tylko 450 mm szerokości (3,2 do 35 kW)

 • rozwiązanie wymagające niewiele miejsca dla wysokiego zapotrzebowania na ciepło (moc jednego kotła do 150 kW)

 • możliwość współpracy do 8 kotłów w układzie kaskadowym o mocy cieplnej od 45 do 900kW

 • zintegrowane zabezpieczenie przeciw cofaniu się spalin (klapa za wentylatorem palnika) dla mocy od 45 do 150 kW)

Dodatkowe zalety Vitodens 222-W:

 • wymagający wyjątkowo niewiele miejsca kompaktowy gazowy kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym ładowanym warstwowo zasobnikiem ze stali nierdzewnej

 • wysoki komfort ciepłej wody użytkowej z jej natychmiastową dostępnością

 • wysoka trwała wydajność ciepłej wody użytkowej dzięki ładowaniu warstwowemu zasobnika

 • gotowy do montażu, w komplecie z zasobnikiem c.w.u., naczyniem wzbiorczym (po stronie grzewczej i wody użytkowej), pompami i zaworami bezpieczeństwa

Mikrokogeneracja Vitotwin 350-F ,Vitotwin 300-W

Urządzenie kogeneracyjne z silnikiem Stirlinga

0,6 do 1 kW mocy elektrycznej (kWel) i 3,6 do 26 kW mocy grzewczej (kWth)

Mikroblok grzewczo–energetyczny z silnikiem Stirlinga jest urządzeniem grzewczym wytwarzającym również energię elektryczną. Jego moc jest dostosowana do zapotrzebowania na energię domów jedno-                         i wielorodzinnych. Kompaktowe wymiary oraz połączenie sprawdzonych rozwiązań technicznych umożliwiają stosowanie skojarzonej gospodarki energetycznej w modernizowanych domach jedno i wielorodzinnych.

Kompaktowa centrala kogeneracyjna Vitotwin 350-F i Vitotwin 300-W pokrywają zapotrzebowanie na ciepło w budynku i nadają się idealnie do pokrywania podstawowego zapotrzebowania na energię elektryczną. W kompaktowym stojącym urządzeniu Vitotwin 350-F umieszczono silnik Stirlinga, gazowy kocioł kondensacyjny oraz 175-litrowy zasobnik buforowy wody grzewczej. Natomiast Vitotwin 300-W jest kompaktowym urządzeniem wiszącym ze zintegrowanym silnikiem Stirlinga i gazowym modułem kondensacyjnym, który posiada oddzielny zasobnik ciepłej wody użytkowej. Komfortowo ogrzewać i wytwarzać energię elektryczną. W przypadku modernizacji Vitotwin stanowi prawdziwą alternatywę dla konwencjonalnych systemów grzewczych. W odróżnieniu od przestarzałego gazowego kotła grzewczego wytwarza on nie tylko ciepło, lecz dodatkowo również energię elektryczną na potrzeby własne. Dzięki zintegrowanemu gazowemu kotłowi kondensacyjnemu centrala kogeneracyjna jest samowystarczalnym urządzeniem wytwarzającym ciepło. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na ciepło niezbędną wydajność zapewnia gazowy moduł kondensacyjny. Za pomocą zegara sterującego, naciśnięcia przycisku w module zdalnego sterowania lub w gniazdku bezprzewodowym można indywidualnie włączać silnik Stirlinga. Umożliwia to zasilanie własną energią elektryczną w przypadku wysokiego zapotrzebowania na przykład do prania lub gotowania. Pralka lub kuchenka wykorzystuje samodzielnie wytworzoną energię elektryczną, co znacznie obniża rachunki za prąd.

Cichy i bezobsługowy silnik Stirlinga

Silnik Stirlinga jest hermetycznie zamknięty, cichy i prawie bezobsługowy. Właściwości te umożliwiają instalację w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych. Urządzenie pracuje szczególnie ekonomicznie przy rocznym zapotrzebowaniu na ciepło wynoszącym co najmniej 20 000 kWh i zużyciu prądu przekraczającym 3 000 kWh rocznie. Biorąc pod uwagę modernizację odpowiada to zapotrzebowaniu przeciętnego domu jedno- lub dwurodzinnego. Ponieważ podczas pracy stale wytwarzane jest ciepło, niezbędny jest zasobnik buforowy wody grzewczej. W przypadku Vitotwin 350-F jest on już wbudowany w urządzeniu. W zależności od potrzeb można dowolnie dobrać wielkość zasobnika ciepłej wody użytkowej.

Vitotwin