Bezprzewodowy system sterujący ogrzewaniem podłogowym i mieszanym

 

System CF2 „DANFOSS”

Regulować czy nie i dlaczego ?

O prawdziwym komforcie, związanym z dostosowaniem temperatury do potrzeb użytkownika i możliwością zróżnicowania temperatur w poszczególnych pomieszczeniach, możemy mówić dopiero przy zastosowaniu indywidualnej regulacji temperatury w pomieszczeniach. Oczywiście wpływ na wysokość rachunków jakie płacimy za gaz, olej, węgiel czy prąd teoretycznie mamy zawsze, ale czy na pewno jesteśmy gotowi na godzinęprzed każdym wyjściem z domu odwiedzić” wszystkie rozdzielacze, żeby poprzykręcać ręczne zawory i czy wiemy jak obroty zaworu przekładają sięna spadek temperatury? Jeżeli wychłodzimy budynek za bardzo może się okazaćże dogrzanie będzie droższe niż utrzymanie temperatury komfortu przez cały czas. A kto uaktywni naszą instalację i podniesie temperaturę przed naszym powrotem? Jeden termostat w miejscu reprezentatywnym dla budynku oczywiście poprawia trochę sprawęale nie pomoże, gdy chcemy podnieść temperaturę tylko w łazience. Dodatkowe komplikacje pojawiają sięgdy w jednym budynku pracują grzejnik i podłogówka.

Te dwa systemy mają zupełnie różną bezwładność cieplną. Z tego powodu pojawiają się głosy, że nie warto nawet próbować regulować takiej instalacji… Tymczasem nic bardziej błędnego. Biorąc pod uwagę specyficzne cechy ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz umiejętnie wykorzystujązaawansowane technologie i lata doświadczeń stworzyliśmy bezprzewodowy system sterowania ogrzewaniem podłogowym, mieszanym lub grzejnikowym.

System ten uwzględnia różnice między sposobami ogrzewania jednocześnie oferując:

  • różnicowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach
  • zdalne sterowanie temperaturą za pomocą pilota
  • program wakacyjny
  •  funkcję czuwania (jednym wyłącznikiem możemy obniżyć temperaturę w całym domu do np. 8°C
  • programowanie czasowe w sześciu strefach

W efekcie użytkownik może skupić się na innych rzeczach niż przykręcanie zaworów, a przebywa w komfortowych warunkach zawsze, kiedy tego potrzebuje i oszczędza zawsze, kiedy tylko może.

Miłą niespodzianką dla wszystkich zainteresowanych będą również koszty inwestycyjne. Żadnych dodatkowych przewodów w ścianach, żadnego kucia, a do tego technologia komunikacji dwudrogowej umożliwiająca natychmiastową sygnalizację, jeżeli coś w systemie nie funkcjonuje prawidłowo. Żeby kontrolować temperaturę podłogi również nie potrzeba umieszczać w niej czujnika. Wystarczy termostat z czujnikiem temperatury podłogi na podczerwień.

kontrola

Problem stanowią przeszkody utrudniające komunikację radiową lub zbyt duża odległość między termostatem a szafką rozdzielacza? Żaden kłopot Wzmacniacz sygnału pozwala na zwiększenie zasięgu komunikacji. Jeżeli więc ważne dla użytkownika są komfort, oszczędność i panowanie nad sytuacją (za pomocą pilota można zdalnie zablokować temperaturę w pokoju dziecięcym albo podnieść temperaturę w sypialni) zapraszamy do zapoznania się z możliwościami bezprzewodowego systemu CF2

Bezprzewodowy system CF2 oparty na zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach, zapewnia pre­cyzyjną regulacjętemperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Doskonale sprawdza się przy regulacji zarówno prostych, niewielkich aplikacji…

kontrola1

…jak i rozbudowanych systemów, gdzie tradycyjne ogrzewanie grzejnikowe współpracuje z podłogowym. Specjalne funkcje systemu CF2 pozwalają na uwzględnienie odmiennej bezwładności cieplnej obu rodzajów ogrzewania.

OJ Waterline

nowoczesny system strefowej kontroli temperatury

Duńska firma OJ Electronics, największy dostawca urządzeń kontrolnych do systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych na rynkach skandynawskich i brytyjskim, wprowadza do sprzedaży w Polsce komfortowy i oszczędny system strefowej kontroli temperatury – OJ Waterline.

Nowoczesna technologia umożliwia coraz doskonalsze gospodarowanie energią. Wykorzystujemy silę wiatru, promienie słoneczne i ciepło nagromadzone głęboko w ziemi. Tymczasem w dalszym ciągu większość nowo oddawanych budynków nie posiada możliwości oszczędzania tam, gdzie wydaje się być to najprostsze i najbardziej oczywiste. Dlaczego nadmiernie ogrzewamy pomieszczenia, w których aktualnie nikt nie przebywa? Dlaczego nie dajemy domownikom lub pracownikom możliwości dostosowania temperatury do indywidualnych wymagań? Firma OJ Electronics postanowiła praktycznie odpowiedzieć na te pytania.

439 thickbox_default

OJ Waterline to najnowocześniejszy na rynku system strefowej kontroli temperatury, przeznaczony zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i aplikacji komercyjnych, współpracujący z kotłami wszystkich producentów, pompami ciepła i kolektorami solarnymi. Dzięki jego zastosowaniu, klienci uzyskują możliwość indywidualnego sterowania temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach, łączenia kilku pomieszczeń w grupy realizujące wybrane cykle czasowo-temperaturowe, automatycznego obniżenia temperatury dziennej na nocną, ograniczenia minimalnej lub maksymalnej temperatury podłogi. Ta ostatnia funkcja zapobiega przegrzewaniu się powierzchni grzewczej, a co za tym idzie, drewniane podłogi nie są już przeszkodą przy instalowaniu ogrzewania podłogowego. Możemy również ustalić poziom, poniżej którego nigdy nie spadnie temperatura podłogi pokrytej terakotą, dzięki czemu będziemy odczuwać przyjemne ciepło przy chodzeniu nawet wtedy, gdy pomieszczenie nie potrzebuje ogrzewania

Sercem systemu Waterline jest moduł główny, kontrolujący temperaturę metodą czasowo–proporcjonalną, indywidualnie kalkulując charakterystykę każdej instalacji. Powoduje to uzyskanie bardzo stabilnej temperatury nawet przy trudnym do regulacji ogrzewaniu podłogowym, zwykle odznaczającym się dużą bezwładnością.

Jeśli dodamy do tego możliwość zastosowania sterowania pogodowego, zyskujemy zarówno komfort,

jak i oszczędność energii. OJ Waterline daje nam pewność, że w każdym pomieszczeniu będzie panowała zawsze dokładnie taka temperatura, jakiej zażyczy sobie użytkownik, niezależnie od wpływu kominka, promieni słonecznych lub innych chwilowych źródeł ciepła. Szeroka gama termostatów i wiele możliwości ich skonfigurowania powoduje, że możliwe jest spełnienie wszystkich wymagań inwestora.

Termostaty mają możliwość komunikacji z modułem głównym zarówno za pomocą taniego przewodu telefonicznego, jak i bezprzewodowo. Istnieje możliwość połączenia obu metod w jednym systemie. Jest ro bardzo przydatne przy rozbudowach czy renowacjach istniejących obiektów (szczególnie zabytkowych), gdzie nie chcemy lub nie możemy naruszać struktury ścian.

Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość podłączenia modemu telefonicznego i zdalnej kontroli temperatury, np. z telefonu komórkowego.

BR939A18_b275

W okresie letnim OJ Waterline co kilka dni próbnie uruchamia wszystkie elementy systemu, za wyjątkiem kotła i w ten sposób zapobiega „zastaniu się” urządzeń.

OJ Waterline oferuje kompleksowe zarządzanie instalacją grzewczą -precyzyjną, strefową kontrolę temperatury, wyzwalanie kotła, sterowanie pompami, siłownikiem zaworu mieszającego i zaworów rozdzielacza. Wszystko to zintegrowane w jednym systemie, gwarantującym bezawaryjną, komfortową i ekonomiczną pracę.