Kotły Buderus

Kotły grzewcze.
Najnowsze kotły kondensacyjne Logamax plus to oferta skierowana do użytkowników nowych lub modernizowanych instalacji, w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych.

Kocioł kondensacyjny do mieszkań i domów – Logamax plus GB062V2

Głęboka modulacja 12-100%

Zarówno jedno- jak i dwufunkcyjne kotły kondensacyjne GB062V2 mogą pracować jako energooszczędne i komfortowe źródło ciepła małych mieszkań, jak i większych apartamentów oraz domów jednorodzinnych (zakres modulacji od 3 do 25,4 kW).

Automatyka pogodowa

Dzięki wbudowanej automatyce pogodowej z możliwością programowania krzywej grzewczej w zależności od charakterystyki budynku, GB062V2 umożliwia uzyskanie dodatkowych oszczędności energii (czujnik temperatury zewnętrznej FA stanowi wyposażenie opcjonalne). GB062V2 współpracują również z regulatorami pokojowymi i pogodowymi systemu EMS Plus.

Opcjonalne zestawy podłączeń hydraulicznych

Opcjonalne zestawy hydrauliczne umożliwiają poziome lub pionowe podłączenie instalacji hydraulicznych do kotła. W przypadku wymiany starego kotła na nowy, dostępne są ponadto zestawy adaptacyjne, umożliwiające łatwe podłączenie kotła do istniejącej pionowej płyty montażowej Buderus.

Dodatkowe oszczędności inwestycyjne

W przypadku budynków wielorodzinnych i wielokondygnacyjnych, spaliny z kotłów GB062V2 mogą być odprowadzane zarówno indywidualnymi, jak i wspólnymi (w części pionowej) przewodami spalinowymi. Kotły GB062V2 dostarczane są ze standardowymi adapterami powietrzno-spalinowymi 80/125 mm.

Łatwa zmiana rodzaju gazu

Kotły kondensacyjne Logamax plus GB062V2 dostosowane są do spalania wszystkich powszechnie występujących w Polsce gazów, tj. E, Lw, Ls lub B/P. Pomimo że standardowa nastawa przewiduje pracę kotła na gaz E, to dostosowanie do pracy z innym rodzajem gazu (Lw, Ls, B/P) jest wyjątkowo łatwe. Wystarczy regulacja i odpowiednie oznakowanie, wykonane przez autoryzowany serwis.

GB 062

Budowa:

 1. Kompaktowa budowa – wszystkie elementy kotła ukryte pod estetyczną obudową

 2. Wentylator – efektywny energetycznie wentylator o modulowanej prędkości obrotowej

 3. Wymiennik ciepła – aluminiowo-krzemowy wymiennik o wysokiej przewodności i efektywności wymiany ciepła

 4. Szeroki zakres modulacji – modulacja mocy kotła 1:8 pozwalająca na efektywną i oszczędną pracę zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i domach

 5. Syfon kondensatu – wbudowany, fabrycznie zamontowany syfon kondensatu

 6. Zintegrowany panel sterowania – panel sterowania z wbudowaną automatyką pogodową i wygodnym w obsłudze wyświetlaczem LCD. Współpraca z regulatorami serii RC (EMS Plus)

Logamax plus GB072V2
Logamax plus GB072V2

Szeroki wybór systemów regulacji

Do sterowania kotłem w oparciu o temperaturę zewnętrzną (automatyka pogodowa), wystarczy zintegrowany z kotłem sterownik BC20 i opcjonalny czujnik temperatury zewnętrznej FA. Dodatkowa, Logamax plus GB072V2 przystosowany jest do współpracy z systemem regulacji Logamatic EMS Plus, dającym możliwość sterowania za pomocą dodatkowego regulatora podłączanego do urządzenia (maksymalnie do 4 obiegów grzewczych), czy z zaawansowanym systemem Logamatic 4000, dając możliwość sterowania jeszcze większą liczbą obiegów grzewczych.

Najwyższe parametry pracy

Kocioł Logamax plus GB072V2 dostępny jest w trzech modelach jednofunkcyjnych i jednym dwufunkcyjnym. Modele jednofunkcyjne o mocach modulowanych do 14, 20 i 24 kW, posiadają niezbędne wyposażenie potrzebne do podłączenia i współpracy z zasobnikami ciepłej wody. Wersja dwufunkcyjna charakteryzuje się mocą 24 kW na cele ogrzewania. Na potrzeby ciepłej wody, moc kotła zwiększono do 30 kW (funkcja „booster”).

Bogate wyposażenie w standardzie

Kotły Logamax GB072V2 standardowo wyposażone są w intuicyjny sterownik BC20 z czytelnym i podświetlanym wyświetlaczem LCD. Sterownik ma m.in. wbudowane funkcje „booster” i „ciepły start” dodatkowo podwyższające komfort użytkowania ciepłej wody. Standardowe wyposażenie kotłów GB072V2 stanowią m.in. palnik wykonany ze stali szlachetnej, wbudowane i pojemne naczynie wzbiorcze (12 litrów), przyłączeniowa płyta montażowa U-MA oraz adapter z króćcami pomiarowymi, umożliwiający łatwy i szybkie podłączenie przewodów powietrzno-spalinowych.

 1. Elastyczność wyboru miejsca montażu – kompaktowe wymiary i różnorodność systemów spalinowych umożliwiają montaż nawet w bardzo małych pomieszczeniach.

 2. Oszczędność – wyjątkowo oszczędna praca w trybie czuwania

 3. Logamatic BC20 – szybki i łatwy montaż elektryczny dzięki łatwemu podłączeniu urządzenia i ustawieniu parametrów roboczych.

 4. Łatwa konserwacja i wygodne serwisowanie – podczas serwisowania wystarczy otworzyć obudowę z przodu kotła, aby uzyskać dostęp do wszystkich jego podzespołów.

 5. Pełne wyposażenie – fabrycznie wbudowana pompa c.o., zawór bezpieczeństwa, manometr, zawór do napełniania i opróżniania kotła, 3-drogowy zawór przełączający do ciepłej wody oraz pojemne 12-litrowe naczynie wzbiorcze.

Zauważalnie solidna jakość – Logamax plus GB172i

Logamax plus GB172i to wiszący gazowy kocioł kondensacyjny nowej generacji. Charakteryzuje się m.in. nowoczesnym wyglądem, wysoką efektywnościa i szerokimi możliwościami zastosowań. Dzięki dostępności mocy od 2 do 42 kW spełnia wszelkie wymagania.

Wysoka sprawność i efektywność energetyczna

Logamax plus GB172i zapewnia oszczędności gazu i energii elektrycznej dzięki znakomitym parametrom kotła i sprawności sięgającej do 109%. Utrzymanie wysokiej sprawności w trakcie eksploatacji przy zmiennych parametrach uzyskane jest dzięki nierdzewnemu wymiennikowi ciepła o znakomitej przewodności, zwężce Venturiego utrzymującej optymalny skład spalanej mieszanki paliwo-powietrze, pompie elektronicznej o współczynniku EEI<0,23 oraz sprawdzonej automatyce sterującej. Logamax plus GB172i osiąga klasę efektywności A oraz ma niewielki pobór mocy elektrycznej (w stanie gotowości do 2 W).

Logamax plus GB172i

Intuicyjny panel sterowania

Obsługa kotła jest intuicyjna i odbywa się poprzez wbudowany panel sterowania BC25 z czytelnym wyświetlaczem LCD, osłoniętym otwierana obudową. Logamax plus GB172i ma także wbudowaną automatykę pogodową, zaś rozszerzoną funkcjonalność można uzyskać za pomocą regulatora Logamatic RC310 (opcja).

Przyszłościowe i długotrwałe

Wysokowydajna technologia kondensacyjna, regulaturo Logamatic Rc310 oraz komponenty techniczne definiują jakość i długotrwałość kotła Logamax plus GB172i. Bez problemu można wykorzystać istniejące przyłącza hydrauliczne, gazowe, spalinowe oraz, jak dla popularnego już kotła, Logamax plus GB072.

Szybka instalacja, szybki serwis

Sprawdzona technika przyłączeniowa i dobra dostępność wszystkich podzespołów (od przodu, jak i z boku urządzenia) sprawiają, że montaż i konserwacja są szybkie i nieskomplikowane.

W sieci oraz z możliwością rozbudowy

Logamax plux GB172i posiada wbudowaną pompę c.o., zawór trójdrogowy oraz naczynie wzbiorcze o pojemności 12l (wyposażenie opcjonalne – jednostki o mocy 35 i 42 kW). Dzięki zastosowaniu regulatora RC310, który występuje w kolorze czarnym lub białym, istnieje możliwość rozbudowy systemu o dalsze funkcje. Dodatkowo, przy zastosowaniu modułu Logamatic web KM200, urządzenie można połączyć z internetem i zdalnie sterować ogrzewaniem poprzez aplikację.

GB172i

 

Zalety kotła Logamax plus GB172i:

 • do wyboru dwa warianty kolorystyczne (czarny lub biały)

 • front urządzenia wykonany ze specjalnego szkła tytanowego Buderus

 • panel sterowania BC25 z czytelnym wyświetlaczem LCD odsłonięty otwieraną obudową – możliwość montażu regulatora RC310 – wbudowana automatyka pogodowa (czujnik temperatury zewnętrznej jako wyposażenie dodatkowe)

 • duża rozpiętość mocy grzewczej umożliwiająca zastosowanie w małych i dużych obiektach – wersje 14, 20 i 24 kW z wbudowaną pompą c.o., zaworem trójdrogowym i naczyniem wzbiorczym 12 l – wersje 35 i 42 kW z wbudowaną pompą c.o. i zaworem trójdrogowym (naczynie wzbiorcze 12 l dostępne jako osprzęt dodatkowy) – moc modulowana w zakresie do 1:8

 • sprawność do 109%, efektywność energetyczna 93%, klasa ErP A – energooszczędna elektronicznie modulowana pompa c.o. o współczynniku efektywności energetycznej EEI < 0,23

 • wymienniki ciepła z nierdzewnego stopu aluminium-krzem

Budowa:

 1. Naczynie wzbiorcze – wbudowane 12 litrowe naczynie, które ma zastosowanie również w rozbudowanych systemach (35 i 42 kW – wyposażenie dodatkowe)

 2. Wentylator Premix – energooszczędny wentylator, który osiąga wysoką moc i jest przy tym szczególnie cichy i wydajny

 3. Wymiennik ciepła WB35 (35 kW i 42 kW) – wykonany z aluminium w odlewach z form piaskowych o mocy do 42 kW. Zabezpieczony tylko dwiema śrubami. Drzwi na stronie przedniej umożliwiają szybkie i gruntowane czyszczenie

 4. Zwężka Venturiego – szybko, bezpiecznie i wytrzymale – zmiana pomiędzy różnymi typami gazu to żaden problem

 5. Regulator Logamatic BC25 – sprawdzona regulacja

 6. Regulator Logamatic RC310 (opcja) – zintegrowany poprzez jedno kliknięcie, oferuje natychmiast dodatkowe funkcje i opcje kompatybilności systemu

Logamax plus